"Vodní terapie

je uvolnění

těla a relax mysli"

Je to léčivá cesta, jak se dostat sami k sobě. 

O čem to vlastně je

Tato terapie probíhá v teplé vodě, která má 34 stupňů. Uvolní se svaly, vazy, klouby a narovná se celá páteř. Je to cesta, kdy se můžete dostat sami k sobě. Cítit svoje tělo a svoje emoce. Terapeut, který vás doprovází po celou dobu sleduje vaše potřeby a ladí se na rytmus vašeho dechu. Většinou ho ani nevnímáte. Cítíte pouze sebe a vodu, která vás nese a hladí.

Já sama mám při terapii různé prožitky, pokaždé jsou jiné. Někdy se cítím jako dítě, někdy jako kosatka, nebo kapka v moři. Mám moc ráda ten pocit, když mě terapeut drží a já svoje tělo nechám volně plynout a splývat s vodou. Dech mám v hluboké relaxaci a v meditativním stavu. Na souši moje mysl kmitá a ve vodě je pro mě všechno jinak. Vždy zrelaxuje moje tělo a duše. Dobře usínám a mám úsměv na tváři.

Původně vznikla tato terapie v USA a zakladatelem je Harold Dull. Nazval ji Watsu (water shiatsu). Využil zde techniky shiatsu  a pracoval s klientem pouze nad vodou. Ve Švýcarsku vznikl směr Wata (wasser tanzen - vodní tanec), který začal pracovat s klienty i pod vodou.

Do Čech tuto metodu přivezli manželé Havelkovi -  Mgr. Darja Havelková je ředitelka a lektorka Darja Shiatsu School a zakladatelka  Aquaheling institutu. Dokázala se svými žáky krásně propojit všechno co můžeme v této metodě využít. Shiatsu, měkké techniky masáží, čakry, kraniosakrální terapii a mnohem víc  - DŮVĚRU, BEZPEČÍ, PŘÍTOMNOST.

Pro mě je Aquahealing srdeční záležitost.

Prosba

Jsem menšího vzrůstu a moje konstituce tudíž zvládne většinou ženská těla.Muži jsou těžší a mají v poměru více svalů a tuků, ráda doporučím moje kolegy.

Kolik zaplatím?

1.200 Kč za terapii, která trvá přibližně hodinu.

Kde se potkáme?

Bazén Valnovka nebo Smečky (domluvíme se osobně).

Děkuji vám, za to, co mi píšete.... 

Zprvu jsem měl trochu obavy z pocitu neznáma a nejistoty jestli se dokážu uvolnit, po shlédnutí videí s aquahealingem jsem si nedokázal představit jak to na mě bude působit, ale lákalo mě to vyzkoušet. Mám rád vodu a pokud je teplá, tak nedokážu odolat. Terapií už mám s Pavlou za sebou více a každou další hodinu vnímám jak se tělo a moje mysl uvolňuje a nechává unášet čím dál víc, a mé pocity jsou stále intenzivnější. Dokážu se ponořit do jiného světa a vidím věci, které se mně dotýkají z jiného pohledu. Terapie na mě ještě po skončení působí delší dobu, cítím jak se mi odplavil stres a nabil jsem se pozitivní energií. Pozitivně vnímám i lidi okolo sebe, jsem více empatický a tolerantní.

Romanmarketingový ředitel

Měla jsem obavy byly z toho co se bude dít pod vodou bála jsem se, že se budu dusit, nevystačí mi dech a začnu panikařit. Pak jsem se bála abych se dokázala vůbec uvolnit. K mému štěstí se nic z toho nestalo:) Při terapii jsem prožívala pocit uvolnění, moje hlava byla krásně čistá myslela jsem jen na to jak je mi krásně a nemám žádné starosti. Cítila jsem se jako v úplně jiném světě. Po skončení terapie ani nedokáži své pocity dobře popsat připadala jsem si jako když jsem úplně jiný, nový člověk plný energie. Byla jsem šťastná a očištěna od všech negativních věci. Spalo se mi krásně po celém dni jsem byla jsem krásné unavená. Na příště bych nic nelepšila líbilo se mi vše tak jak bylo paradoxně část pod vodou z které jsem mela největší strach tak pro me byla nejlepší:)

Kristýna

Poprvé jsem měla trochu obavy, co mě čeká, zejména v druhé části, kdy jsem se měla potápět. Ale protože Pavlu už delší dobu znám, vím, že jí můžu důvěřovat. V tom jsem se utvrdila nejen v první části terapie, kdy mě vozila po vodní hladině a uvolňovala mi svaly příjemnou masáží a protahováním, ale i v druhé části, kdy mě potápěla pod hladinu. Přestože jsem si na to musela zvyknout a osahat si to, ani na chvíli jsem nepochybovala, že má vše pod kontrolou. Po skončení terapie jsme si povídaly o mých prožitcích, byly pro mě důležité Pavly postřehy. Překvapilo mě, že aquahealing je nejen příjemná relaxace, ale hlavně hluboký emocionální zážitek a v kombinaci s Pavly empatií a zkušenostmi i účinná terapie. Těším se na příště!

Hanka

Stávala jsem se něčím mnohem větším. Líbilo se mi proměňování světla a stínu během pohybů. S přechody do světla (k hladině) se za zavřenýma očima vytvářely krásné barvy. Byl to takový NÁVRAT JEDNOTĚ A PROPOJENOSTI VŠEHO SE VŠÍM.

Lenka

Po úvodní informaci: "Pa za hodinu" propukla panika, proboha, já celou hodinu budu někde mimo sebe, co mne čeká, budu mimo tělo, v tranzu, nebo co? Vůbec mi nedošlo, že budu muset reagovat na zmáčknutí při potopení, takže budu asi při vědomí :-) Udýchám ten čas pod vodou, co ten nos, nebude protékat? Nejprve jsem měl strach co bude následovat, později klid že to zvládnu, následně naladění na pohodovou vlnu a nakonec lítost, že tento prima stav bude asi brzo končit. Po otevření očí jsem vůbec nechtěl nic dělat.

Robert

Měla jsem velkou míru důvěry a cítila jsem se uvolněná. Pomohlo k tomu i to, že se Pavla dokáže dobře naladit na mne a moje potřeby. Jsem po úrazu páteře a voda mě pomohla zatuhlou část krásně uvolnit. Bylo to pro mne nové a hezké.

Ivana

Ahoj Pavlo, Na duši je mi moc hezky, tělo mně bolí J.Přikládám to tomu, že se mi opravdu konečně uvolnila záda. Neobávala jsem se ničeho, snad jen jsem nečekala jak moc to bude příjemné a to mně vážně překvapilo. Určitě to nebylo naposledy, kdy jsem si to s Tebou takhle užila a pořád vymýšlím komu všemu mám o téhle báječnosti říct a koho k Tobě poslat.
Mockrát děkuju a měj se krásně

Lucka

Aqahealing jsem dostala jako dárek a mile mě překvapil. Vůbec jsem netušila co mám čekat. Bylo to nádherné. Děkuji

Martina

Cítím se jako znovozrozený. Čistá hlava. Super!

Ondřej